Body wrapping

Body Wrapping.

Pielęgnacyjny zabieg na ciało, wspomagający zabiegi modelująco-wyszczuplające. Body Wrapping przywraca skórze jędrność i elastyczność niweluje cellulit, sprawia, że skóra jest gładsza, odświeżona.

Zabieg polega na nałożeniu na skórę aktywnego preparatu wyszczuplająco – modelującego oraz owinięciu ciała specjalną folią.

Zabieg sprawdza się w przypadku takich obszarów jak nogi, uda, pośladki, brzuch. Body Wrapping sprawia, że skóra jest elastyczniejsza, gładsza, a cellulit i rozstępy delikatnie spłycone.

Zabieg można stosować na całe ciało lub tylko na wybrane obszary, które potrzebują wymodelowania, odchudzenia lub regeneracji. Najlepsze efekty daje wtedy, gdy jest wykonywany w serii kilku zabiegów.

Decydując się na zabieg, nie powinno się zapominać o zdrowej diecie i przynajmniej umiarkowanej aktywności fizycznej. Łącząc ze sobą te trzy elementy, uzyskamy spektakularne i szybkie efekty. Podczas serii zabiegów istotne jest również odpowiednie nawadnianie ciała, czyli wypijanie przynajmniej 2-3 litrów wody dziennie. Jest to ważne głównie z tego powodu, że terapia body wrapping działa również detoksykująco.

Body wrapping jest przyjemnym i bezpiecznym zabiegiem. Nie jest inwazyjny, ale jak każdy zabieg kosmetyczny nie może być wykonywany bezwzględnie u wszystkich. Warto wiedzieć, że są pewne okoliczności, które nie są wskazaniem do wykonania zabiegu. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • Ciąża
  • Żylaki, problemy skórne, naczynka i skóra delikatna
  • przebyte niedawno operacje
  • zatory naczyniowe, problemy sercowe
  • ostre infekcje (np. grypa)
  • wysokie ciśnienie krwi
  • choroby nerek

Przeciwwskazaniem jest także okres karmienia piersią oraz niedawno przebyte operacje.

Warto pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego przez 1-2 dni nie powinno się opalać ani korzystać z solarium.

Przeciwskazaniem jest także uczulenie na kosmetyki stosowane podczas zabiegu, chociaż najczęściej w tym przypadku można zastosować zamienniki, np. rezygnując z kremów z olejkiem cynamonowym na rzecz innych preparatów.