Kosmetyczne wybielanie zębów

 

 

 

 

Coraz więcej pacjentów zdaje sobie sprawę, że dbanie o zęby wpływa na to, jak widzą nas inni. Czyste, zadbane i białe uzębienie polepsza nasze kontakty społeczne, ale pozytywnie wpływa też na życie zawodowe. Czasem jednak codzienna pielęgnacja nie wystarcza. Warto wtedy pomyśleć o profesjonalnym, laserowym wybielaniu zębów.

NA CZYM POLEGA LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW?

Wybielanie lampą odbywa się podczas jednej wizyty. Dziąsła zabezpieczone są preparatem ochronnym, a na zęby nakładany jest specjalistyczny żel, aktywowany światłem lampy. 

W celu uzyskania jak najlepszych efektów podczas jednej wizyty należy powtórzyć czynność trzykrotnie. 

Wybielanie przy użyciu lampy jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, nie narusza struktury zęba i pozwala uzyskać spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie.

Czas trwania zabiegu 1-1,5 h.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO LASEROWEGO WYBIELANIA ZĘBÓW?

Przed decyzją o skorzystaniu z laserowego wybielania zębów należy odpowiednio przygotować nasze zęby. Zadbajmy przede wszystkim o wypełnienie wszelkich nabytków. W przeciwnym wypadku może dojść do nadwrażliwości i uszkodzeń wymagających leczenia kanałowego, ponieważ preparat stosowany do wybielania może przedostać się i uszkodzić miazgę zęba.

Aby efekt wybielania był jednakowy na wszystkich zębach, warto też zdecydować się na wcześniejsze usunięcie płytki i kamienia nazębnego. Tylko dokładne wyczyszczenie zębów da nam gwarancję satysfakcjonującego efektu wybielania. 

KOSZT LASEROWEGO WYBIELANIA ZĘBÓW

Koszt laserowego wybielania zębów waha się w granicach 200 zł do nawet 1.500 złotych. U nas wyjątkowo możecie to zrobić za jedyne 220 zł przy użyciu dokładnie tych samych preparatów co w innych miastach. Naprawdę warto skorzystać:)

ZALECENIA PO LASEROWYM WYBIELANIU ZĘBÓW

Warto pamiętać, że proces wybielania zębów nie kończy się w momencie zejścia z fotela dentystycznego. Aby śnieżnobiały uśmiech utrzymał się jak najdłużej, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim przez co najmniej 2 tygodnie od zabiegu trzeba przestrzegać tzw. białej diety. Ponieważ w takcie zabiegu zęby ulegają odwodnieniu, wchłoną wszelkie barwniki, z którymi będą miały styczność. W tym czasie starajmy się więc omijać picie kawy czarnej, herbaty i czerwonego wina, a także jedzenie wszelkich barwiących produktów, tj. buraki, jagody i wiśnie. 

Przez pewien czas od wybielania zęby mogą reagować na ciepło, zimno czy cukier w spożywanych posiłkach. Warto wtedy wprowadzić mycie pastą sensitive przeznaczoną dla wrażliwych zębów. 

Powinniśmy też zdać sobie sprawę z tego, że właściwie to od nas zależy jak długo efekt bieli utrzyma się na naszych zębach. Jeżeli nie będziemy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, zaczniemy palić papierosy czy zapomnimy o regularnym usuwaniu kamienia nazębnego, zęby po kilku miesiącach będą wymagały ponownego wybielenia. 

PRZECIWWSKAZANIA DO LASEROWEGO WYBIELANIA ZĘBÓW:

-zażywanie leków fotoreaktywnych

-okres ciąży i karmienia piersią

-niewyleczone  zęby

-uczulenie na któryś ze środka wybielającego

-osoby, które nie ukończyły 18 roku życia

-których zęby są wrażliwe na zmiany temperatur

-osoby, które są niezdyscyplinowane (tzn, że nie chcą zastosować białej diety po wybielaniu)

LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW- DIETA

Po laserowym wybielaniu zębów należy przestrzegać odpowiedniej diety, która trwa dwa dni. Dieta jest konieczna, ponieważ szkliwo jest przez kilka dni osłabione, w związku z czym z łatwością chłonie barwniki. 48 h po laserowym wybielaniu zębów powinno się jeść produkty niebarwiące, najlepiej jeżeli będą to produkty zawierające białko: jogurt naturalny, kefir, maślanka ale także ryż czy makaron.