Laminacja brwi

Lamnicja brwi

W pierwszej kolejności odpowiemy sobie na pytanie: czym tak na prawdę jest laminowanie brwi?

Zabieg laminacji brwi to trwałe ułożenie włosków, w odpowiedniej pozycji i w odpowiednim kształcie. Zabieg ten wymaga precyzji, dokładności podczas jego wykonania oraz przede wszystkim wiedzy.

Laminowanie brwi staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem. Dlaczego?

Ponieważ, daje spektakularne efekty. Włoski odpowiednio ułożone będą utrzymywać swą pozycję przez najbliższe tygodnie, nawet te które rosną w dół!

Brwi będą wyglądały na gęstsze i bardziej lśniące. W dużej szczególności zabieg dedykowany jest osobom, które posiadają gruby włos, ciężki do ułożenia i przede wszystkim niesforny.

Dzięki laminacji brwi, wykonywanie makijażu brwi w domu stanie się znacznie łatwiejsze lub zbędne. Jeśli jesteś posiadaczką bardzo gęstych brwi, po zabiegu laminacji wystarczy, że przeczeszesz je szczoteczką, a one pozostaną na swoim miejscu.

Jeśli masz grube włoski ale rzadsze i nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez dodatkowego podkreślenia ich, może się okazać że po laminacji brwi nabiorą one pięknego kształtu, dzięki czemu makijaż brwi stanie się szybki i łatwy.

Dzięki nowemu kształtowi brwi, wystarczy lekkie podkreślenie ich cieniem.

Warto również zaznaczyć, że zabieg laminowania brwi to nie tylko ułożenie niesfornych włosków, ale również odżywienie ich i regeneracja. Tak samo jak w przypadku laminacji i liftingu rzęs!

Na czym polega zabieg laminacji brwi?

Dzięki działaniu kwasu tioglikolowego, który wykorzystywany jest podczas zabiegu, łuska włosa zostaje otwarta, a następnie włoski stają się bardziej elastyczne i podatne na ustawienie w odpowiednim kierunku. Następnie tworzy nowe wiązania i odbudowujemy strukturę włosków brwi.

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji?

Maksymalny czas utrzymywania się efektu szacuje się nawet do 1,5 miesiąca. Zazwyczaj jest to od 4-6 tygodni.

Dlaczego czas jest różny?

Ponieważ na efekty zabiegu laminacji brwi sami mamy bardzo duży wpływ, lecz nie wszystko zależy od nas. W dużej mierze na wpływ utrzymywania się efektu ma czas wzrostu włosów.

Im szybciej włos rośnie, tym efekty będą krótsze. 

Co jeszcze ma wpływ?

  • spanie na twarzą zwróconą ku poduszce
  • mocne mycie twarzy w okolicy brwi
  • codzienny demakijaż silnymi środkami lub pocieranie okolicy brwi
  • nieprzestrzeganie wytycznych po zabiegu
  • zmiany hormonalne – istnieje ryzyko, niepowodzenia zabiegu
  • przyjmowanie leków, antybiotyków – w tym przypadku również istnieje niepowodzenia zabiegu

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laminacji brwi?

Przed zabiegiem upewnij się czy aby na pewno kwalifikujesz się do jego wykonania. Jeśli korzystasz z usług salonu kosmetycznego lub zdecydowałaś się na usługi stylizacji brwi u specjalistki, poproś przed wizytą o wytyczne w jakich przypadkach nie można wykonać zabiegu, ta sama procedura jest przy laminacji rzęs.

Każdy profesjonalista powinien przeprowadzić z Tobą przed wizytą ankietę dotyczącą oceny Twojego zdrowia oraz kwalifikacji do zabiegu.

Laminacja brwi nie jest skierowana do wszystkich. Niestety osoby które posiadają bardzo rzadkie brwi nie powinny poddawać się laminacji brwi. Efekt może być niezadowalający, przez co stracisz czas oraz pieniądze na zabieg który nie zmieni w żaden sposób wyglądu twoich brwi.

W przypadku gdzie klientka nie posiada zbyt wielu włosków na brwiach, poleca się wykonanie takiego zabiegu jak makijaż permanentny – efekt będzie o wiele lepszy.