LAMINACJA RZĘS

 

Marzysz o długich, podkręconych, wyrazistych rzęsach, ale nie przekonuje Cię zabieg przedłużania syntetycznymi włoskami? Mamy dla Ciebie idealną alternatywę: laminowanie rzęs! Poznaj naturalny sposób na spektakularne, zalotne spojrzenie, jego cenę i opinie na jego temat.

Laminowanie rzęs – na czym polega ten zabieg?

Pogrubione, wydłużone i podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety. Aby je spełnić, sięgamy po różne metody – od testowania tuszów do rzęs po przedłużanie metodą 1:1. Jednak żadna z nich nie okazała się tak skuteczna, a zarazem naturalna, jak laminacja rzęs. Jak przebiega zabieg i dlaczego w krótkim czasie zyskał ogromną rzeszę fanek?

Laminowanie rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym to 6 podstawowych kroków:

1. Oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs i okolic oczu przy pomocy produktu do demakijażu.

2. Zabezpieczenie dolnych rzęs specjalnymi płatkami, chroniącymi skórę pod oczami przed działaniem preparatów wykorzystywanych przy zabiegu.

3. Nawinięcie górnych rzęs na silikonowy wałeczek.

4. Nałożenie na rzęsy preparatu odżywczego, który wzmacnia włoski i przygotowuje je na kolejne etapy zabiegu.

5. Farbowanie rzęs specjalnym barwnikiem (do wyboru mamy czarny lub brązowy).

6. Utrwalenie efektu pogrubienia, przyciemnienia i odżywienia keratyną, która dodatkowo nadaje rzęsom blask.

Zabieg laminacji standardowo trwa od 60 do 90 minut, a jego rosnąca popularność wynika przede wszystkim z tego, że w przeciwieństwie do przedłużania metodą 1:1 laminowanie rzęs nie niszczy włosków, lecz je odżywia. Jeśli więc Twoje rzęsy są cienkie, rzadkie i często wypadają, laminacja będzie doskonałym rozwiązaniem.

Zalet laminowania rzęs jest jednak więcej. Co prawda zabieg ten trzeba powtarzać co 6-8 tygodni, ale zamiast uzupełniania rzęs, które przy regularnym przedłużaniu po prostu wypadają (często razem z naszymi, naturalnymi włoskami), oprawa naszych oczu dostaje kolejną dawkę preparatu odżywczego, farby i keratyny. Dzięki temu nasze naturalne rzęsy stają się zdrowsze, silniejsze i jeszcze bardziej zagęszczone. 

Co jeszcze musisz wiedzieć? To, że do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy wybrać się do salonu bez makijażu. Po laminacji najlepiej przez dobę nie moczyć rzęs, ale później nic nie stoi na przeszkodzie, by pływać czy korzystać z sauny.