KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA

Konsultacja kosmetologiczna

Czym jest konsultacja kosmetologiczna i dlaczego jest tak ważna? Jak wygląda przebieg takiej konsultacji? Jakie mamy z niej korzyści ?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie poniżej.

Konsultacja kosmetologiczna to najważniejsza wizyta w całej terapii kosmetologicznej. Każdy nowy klient który po raz pierwszy przychodzi do gabinetu kosmetologicznego, w pierwszej kolejności powinien odbyć taką konsultację. To od informacji zdobytych podczas wywiadu kosmetologicznego zależy powodzenie terapii. I nie mówimy tutaj o 15 min diagnozie skóry a o pełnowymiarowej konsultacji poruszającej wszystkie aspekty dotyczące stanu zdrowia, stylu życia , dotychczasowej pielęgnacji, wykonywanych wcześniej zbiegów kosmetologicznych, a także oczekiwań klienta i wielu, wielu innych. Zakres aspektów jakie musimy poruszyć aby dobrać odpowiedni kierunek działania jest tak duży, że jest to niemożliwe aby zrobić to w 15 min przed zabiegiem.

Konsultacja kosmetologiczna – jak długo trwa?

Aby terapie były skuteczne pierwsza wizyta musi być poświęcona na obszerną pełnowymiarową konsultacje która trwa około 60min. Czas zależny jest od stopnia skomplikowania problemu skórnego oraz współistniejących problemów związanych ze zdrowiem czy też stylem życia.

Czy można zapisać się na konsultację i zabieg w jednym dniu?

Oczywiście, można umówić się na konsultację i bezpośrednio po niej wykonać zabieg. Aczkolwiek w przypadku skór trądzikowych może okazać się że stan skóry nie pozwala na wykonanie zabiegu. W takich sytuacjach zabieg odraczamy do czasu regeneracji skóry. W tym czasie klient stosuje indywidualnie dobraną przez kosmetyczkę lub kosmetologa pielęgnację domową. Taka regeneracja trwa zazwyczaj około miesiąc.

Konsultacja kosmetologiczna – jak przebiega ?

Konsultacja kosmetologiczna składa się z:

  • dokładnego wywiadu z pacjentem dotyczącego stanu zdrowia, stylu życia, diety, narażenia na stres, oraz wielu innych aspektów.
  • szczegółowej diagnozy skóry na którą składa się ocena wzrokowa oraz palpacyjna skóry . Podczas diagnozy sprawdzana jest również reakcja na produkty kosmetyczne. Sprawdzany jest stan bariery hydrolipidowej oraz diagnozowane są  problemy widoczne na skórze.
  • omówienia dotychczasowej pielęgnacji  domowej oraz dotychczas wykonywanych zabiegów kosmetologicznych
  • omówienie oczekiwań klienta oraz możliwych do osiągnięcia efektów po zabiegowych. 

Konsultacja kosmetologiczna – dlaczego jest tak ważna?

Konsultacja kosmetologiczna pozwala na osiąganie maksymalnych efektów zabiegowych. Informacje zdobyte podczas wywiadu są niezbędne do tego aby zabiegi przynosiły oczekiwane, długofalowe efekty .

W przypadku skór trądzikowych jest to szczególnie ważny krok ponieważ to od znalezienia przyczyny wywołującej problem na skórze powinniśmy zacząć. Bez odnalezienia przyczyny problem będzie powracał jak bumerang a efekty będą krótkofalowe. My jednak staramy się dążyć do efektów długofalowych więc konsultacja w tym przypadku jest obowiązkowa.

Równie ważna jest konsultacja przy skórach wrażliwych i naczyniowych, czy też skórach z przebarwieniami. Każda z tych jednostek także ma swoje podłoże które musimy odkryć a na konsultacji mamy na to dużo czasu.

Nawet jeśli nie masz większych problemów ze skórą ale chcesz prowadzić tryb życia przyjazny zdrowej skórze, chcesz opóźnić procesy starzenia lub po prostu dobrać sobie odpowiednią pielęgnację dla twojego typu skóry jest to świetny krok.  Większość problemów skórnych zaczyna się od nieprawidłowej pielęgnacji. Jesteśmy od tego żeby Ci pomóc