Liposukcja kawitacyjna

Na czym polega liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna to zabieg polegający na rozrywaniu błony komórkowej komórek tkanki tłuszczowej przy pomocy fal ultradźwiękowych. Klasyczna liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu, wymaga wykonania na skórze nacięć i wprowadzania do głębokich warstw tkanki specjalnych igieł, umożliwiających odessanie nadmiaru tłuszczu. Liposukcja kawitacyjna jest natomiast zabiegiem nieinwazyjnym, nie wymaga użycia skalpela ani długiego procesu gojenia po zabiegu – można od razu po wykonaniu zabiegu wrócić do codziennych zajęć. Liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystując ultradźwięki o niskiej częstotliwości, wykonuje masaż głębszych warstw tkanek. Usprawnia to przepływ limfy, poprawia działanie układu krążeniowego i przemiany materii w komórkach. Dzięki tym właściwościom liposukcja kawitacyjna jest stosowana również jako zabieg zwalczający cellulit. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej działa odprężająco na mięśnie i znieczula skórę. Dodatkowo podczas wykonywania liposukcji kawitacyjnej aplikowane są preparaty odżywiające i pielęgnujące skórę, która dzięki rozgrzewającemu i odprężającemu działaniu zabiegu jest bardziej podatna na wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach.

Czy liposukcja kawitacyjna jest skuteczna?

“Jest to bardzo skuteczna i, co istotne, nieinwazyjna metoda, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków w zjawisku kawitacji, czyli implozji komórek. Sprawia ona, że cząsteczki w tkankach wpadają w drgania powodując wewnątrztkankowy masaż”
Co lepsze Endermologia czy liposukcja kawitacyjna?
Endermologia wpłynie przede wszystkim na ujędrnienie ciała, a przy okazji pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej. … Z kolei liposukcja kawitacyjna usunie określoną ilość tkanki tłuszczowej i przyniesie spektakularny efekt już po jednym zabiegu. Polecana jest osobom z większymi depozytami tłuszczu.
PRZECIWSKAZANIA:
-ciąża
-laktacja
-mentruacja
-choroby skóry
-osteoporoza
-rozrusznik serca, zastawki serca, implanty, obce ciała metaboliczne