Platforma wibracyjna

Ćwiczenia wykonywane na platformie wibracyjnej przyczyniają się do poprawy kondycji, koordynacji oraz ogólnego wyglądu sylwetki. Do tego wspomagają metabolizm, pracę układu krwionośnego i regenerację organizmu.

Platforma wibracyjna inaczej jest nazywana matą wibracyjną lub masażerem. Trening na takim sprzęcie pozwala w krótkim czasie poprawić ogólną kondycję organizmu. Wystarczy wejść na platformę i wybrać program treningu. Należy ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu po 15-30 min.

Jak działają?

Wytwarzają drgania o różnej częstotliwości i mocy, które wprawiają mięśnie w ruch. Platformy wykorzystują siłę przeciążenia. Przy gwałtownych ruchach na przykład w przód i w tył, mięśnie napinają się, a następnie rozkurczają.

Systematyczne ćwiczenie na platformie wibracyjnej korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Do najważniejszych zalet takich treningów zaliczyć można: utratę zbędnych kilogramów, poprawę kondycji mięśni (zwiększenie elastyczności stawów, więzadeł i ścięgien), regulację metabolizmu, wzmocnienie kości, wspomożenie pracy układu krwionośnego. Platformy wibracyjne są wykorzystywane również w rehabilitacji (zmniejszenie bólu, oczyszczanie organizmu z toksyn).